Tel: 600283424
Ewidencja czasu pracy
PerfectSoft > Przykładowe realizacje > Ewidencja czasu pracy

Ewidencja czasu pracy

Program został stworzony dla firmy produkcyjnej, zatrudniającej 300 pracowników. Każdy z nich posiada kartę zbliżeniową, którą każdorazowo podczas wejścia i wyjścia z firmy „odbija” na czytniku. Dzięki rejestracji pracownika „poruszającego się” po firmie, program umożliwia generowanie statystyk, dotyczących czasu pracy, przerw, przewozu materiałów, porannych list obecności, punktualności pracowników oraz miesięcznych zasobów godzin roboczych. Dane rejestrowane są w bazie w systemie zarządzania bazami danych Firebird z dostępem przez oprogramowanie Microsoft Access (wybór klienta).


Tego typu rozwiązanie może być z powodzeniem stosowane we wszelkiego rodzaju małych i średnich firmach oraz na halach produkcyjnych. Dzięki swojej prostocie i funkcjonalności program może być wykorzystywany nawet przez osoby, które na co dzień nie zajmują się obsługą tego typu oprogramowania. Ponadto, oprogramowanie to w bardzo łatwy sposób może być zmodyfikowane i dostosowane do konkretnych potrzeb danego użytkownika.

Główne okno pozwala na wybór raportów i ich kryteriów – wybór działu dla celów kadrowych, oraz wybór linii produkcyjnej dla kierownictwa hali. Ze względu na wybór klienta, główne okno wyświetla tylko podstawowe raporty, jednak baza posiada pełne statystyki ruchu pracowników w firmie.

Raporty z liniami produkcyjnymi pozwala w dowolnym momencie otrzymać aktualną listę obecności, co może być istotne np. podczas alarmu przeciwpożarowemu, a także by otrzymywać informację o aktualnym zasobie pracowników. Raport z dnia poprzedniego pozwala analizować czas pracy pracowników.

Raporty z działami pozwalają uzyskać szczegółową tabele z danymi wejść i wyjść pracowników, w wybranym dniu, czas pracy każdego dnia miesiąca, oraz raport podsumowujący czas pracy w całym miesiącu. Pozwala to na sprawniejsze obliczanie wypłat, dla pracowników, których wynagrodzenie zależy bezpośrednio od przepracowanych godzin.

×
Czy życzą sobie Państwo kontaktu z naszej strony?
TOP