Tel: 600283424
System battery voltage is low
PerfectSoft > Baza wiedzy > General > System battery voltage is low

System battery voltage is low

Błąd podczas uruchamiania komputera „System battery voltage is low”

Dzielimy się z Wami bezpłatnie wiedzą programistyczną.

Jeżeli doceniacie naszą pracę możecie nas wesprzeć dobrowolną wpłatą:

DONATE

EN

Czasem zdarza się sytuacja, że podczas uruchamiania komputera wyświetli się informacja, która wymaga od użytkownika wykonania dodatkowej czynności, by uruchomić komputer. Jest to omawiany w tym wpisie „System battery voltage is low”. Wygląda ona w ten sposób:


System battery voltage is low
System battery voltage

Lub w taki:


System battery voltage is low
System battery voltage

Błąd nie zdarza się często, ale niesie za sobą pewne konsekwencje.


Spis treściPrzyczyna błędu System battery voltage is low


Informacja wyświetlana na ekranie informuje o niskim poziomie napięcia baterii. Nie jest to bynajmniej bateria służąca do zasilania komputera, taka jak w laptopach. Wiadomość dotyczy małej baterii o symbolu: 2032, znajdującej się na płycie głównej. Zadaniem tej baterii jest podtrzymywanie pamięci BIOS jak i zegara.


Konsekwencje błędu


Najbardziej zauważalnym jest konieczność dodatkowego stuknięcia klawiatury, by uruchomić komputer. Jest to jednak najmniej uciążliwy element. Rozładowana bateria powodować będzie przywracanie BIOS do ustawień fabrycznych, więc wszystkie wprowadzane przez nas ustawienia znikną. Dodatkowo zerowany będzie zegar do jakiejś dużo wcześniejszej daty – początkowo błąd ten może wydawać się niewielki, ale zakłóci działanie wielu programów, w tym także przeglądarki internetowe, a treści błędów mogą nie sugerować jednoznacznie rozwiązania.


Rozwiązanie błędu


Najprościej mówiąc rozwiązaniem jest wymiana baterii znajdującej się na płycie głównej. Jest wiele modeli komputerów i do każdego należy zabrać się nieco inaczej, ale w przypadku komputerów stacjonarnych cała operacja powinna zająć nie więcej niż 10 minut. Jako przykład, poniżej znajdują się zdjęcia z wymiany baterii w niewielkich rozmiarów komputerze Dell Optiplex 755:


System battery voltage is low
System battery voltage

1. Na tylnej części obudowy znajduje się niebieskie pokrętło, pozwalające otworzyć obudowę. Należy je przekręcić zgodnie z narysowaną strzałką


System battery voltage is low
System battery voltage

2. Następnie należy usunąć dysk twardy, ciągnąc za niebieskie szyny przymocowane do niego:


System battery voltage is low
System battery voltage

3. Pod dyskiem znajduje się wiatrak, przykręcony jedną śrubką. Konieczne jest jej odkręcenie i wysunięcie chłodzenia.4. Dla upewnienia się, że bateria stwarza problemy, można zmierzyć jej napięcie najzwyklejszym miernikiem. Napięcie, które powinna mieć sprawna bateria, to około 3V. W prezentowanym przypadku, było to znacznie mniej:


System battery voltage is low
voltage is low

Problem po wymianie baterii


Wymiana baterii powinna zakończyć wszystkie problemy, ale może się zdarzyć, że podczas uruchamiania systemu nadal może pokazywać się błąd, tylko w zmienionej formie:


System battery voltage is low
voltage is low

Niewątpliwie podczas wymiany baterii BIOS jak i zegar zostały przywrócone, do ustawień fabrycznych, więc konieczne może się okazać wyjście do BIOS’u, ustawienie daty i zapis. Czasem wystarcza zmiana daty z poziomu samego systemu Windows, bez wchodzenia do BIOS.×
Czy życzą sobie Państwo kontaktu z naszej strony?
TOP