Tel: 600283424
Reinstalacja Windows w laptopie Samsung
PerfectSoft > Baza wiedzy > General > Reinstalacja Windows w laptopie Samsung

Reinstalacja Windows w laptopie Samsung

Dzielimy się z Wami bezpłatnie wiedzą programistyczną.

Jeżeli doceniacie naszą pracę możecie nas wesprzeć dobrowolną wpłatą:

DONATE

EN

Reinstalacja Windows w laptopie Samsung


Obecnie coraz rzadziej spotyka się sprzedaż gier czy programów na płytach CD/DVD. Często nawet w zakupionym pudełku znajduje się kartka z kluczem licencyjnym i adresem strony internetowej, z której można pobrać program. Dzięki takiemu rozwiązaniu zniszczenie płyty nie powoduje utraty programu, a z serwera można pobrać najnowszą jego wersję. Konieczny jest natomiast dostęp do internetu i gwarancja, że firma udostępniająca oprogramowanie nadal będzie istnieć. Dla bezpieczeństwa można zachować plik instalacyjny w bezpiecznym miejscu.
Laptopy z systemami Windows już od dawna sprzedawane są z ukrytą partycją recovery zastępującą płytę. Taka partycja pozwala nie tylko zainstalować system przy pierwszym uruchomieniu komputera wraz z kompletem wszystkich potrzebnych sterowników dla danego modelu, ale także daje możliwość powtórzenia tej czynności, gdy system wymaga odświeżenia lub gdy uległ uszkodzeniu.
W laptopach firmy Samsung zasoby tej partycji dostępne są poprzez program Samsung Recovery Solution. Poniższy wpis przedstawia krok po kroku jak korzystając z tego narzędzia przywrócić początkowy stan systemu. Reinstalacja Windows w laptopie Samsung.Samsung Recovery Solution


1. Podczas uruchamiania komputera należy w sposób pulsacyjny wciskać klawisz F4 – uruchomi to program Samsung Recovery Solution.


Reinstalacja Windows w laptopie Samsung

2. Następnie należy zaakceptować umowę licencyjną.


Reinstalacja Windows w laptopie Samsung

3. W kolejnym oknie znajduje się wybór dostępnych opcji. Należy wybrać przywracanie (ang. Restore).


Reinstalacja Windows

4. W kolejnym oknie znajdują się trzy opcje przywracania:
– Uproszczone przywracanie (ang. Basic Restore) – powoduje przywrócenie plików systemowych Windows (C:\Windows), unikając ingerencji w pozostałe dane znajdujące się na dysku C. Pozwala to zachować dane użytkownika oraz profil w systemie Windows. Dodatkowa kopia ważnych plików pozwoli jednak uchronić się od ich przypadkowej utraty.
– Całkowite przywracanie (ang. Complete Restore) – powoduje wyczyszczenie zawartości dysku C i przywrócenie komputera do stanu z pierwszego uruchomienia lub innego momentu jeżeli została wykonana Pełna Kopia Zapasowa.
– Przywracanie danych (ang. Data Restore) – pozwala na przywrócenie danych użytkownika z wykonanej wcześniej kopii zapasowej.Reinstalacja systemu wiąże się z pełnym przywróceniem początkowych ustawień, więc należy wybrać Uproszczone przywracanie.


Laptop Samsung

5. W kolejnym oknie należy wybrać zapisany wcześniej stan i przejść dalej.


Reinstalacja Windows w laptopie Samsung

6. Należy potwierdzić rozpoczęcie przywracania przyciskiem „Tak”, a następnie ponowne uruchomienie komputera przyciskiem „OK”


Reinstalacja Windows
Reinstalacja Windows

7. Po ponownym uruchomieniu komputera system zapyta o język. Jest to ważny element, ponieważ później nie będzie można już zmienić języka.


Reinstalacja Windows w laptopie Samsung

8. Kolejne kroki można szybko pominąć klikając „dalej” – są nimi wybór klawiatury, akceptacja licencji Windows, ustawienia aktualizacji, ustawienia godziny.


Po tych krokach system będzie możliwe uruchomienie czystego systemu Windows.
×
Czy życzą sobie Państwo kontaktu z naszej strony?
TOP